Arrestohen dy persona, morën peng shoferin

8:49 / 1.02.2013

Mbrëmjen e djeshme në Korçë, dy persona janë arrestuar nga forcat e rendit, pasi kanë tentuar të merrnin peng një qytetar.

Policia me këtë rast ka arrestuar shtetasit, Ermal Gora, 34 vjeç, banues në fshatin e Libofshit dhe Lulzim Jazerxhiu, 45 vjeç, banues në Tiranë.

Të arrestuarit morën me dhunë furgonin me targa AA FD të 31-vjeçarit, Izet Sulejmani, banues në Maliq dhe e detyruan atë t’i transportonte në Tiranë.

Menjëherë pasi u vu në dijeni të ngjarjes, policia e Korçës mundësoi ndalimin e automjetit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.