Arrestohet i dyshuari i dytë për vrasjen në Ujmirë

18:44 / 26.02.2013

Me urdhër të prokurorit përkatës (Prokuroria Themelore në Pejë-Departamenti i krimeve të rënda) lidhur me rastin e vrasjes në Ujmirë, komuna e Klinës, sot është arrestuar i dyshuari i dytë - K.Rr.(1975), të cilit ju ka shqiptuar masa e ndalimit policor prej 48 orësh.

Hetimet lidhur me rast janë duke vazhduar ende në bashkëpunim me prokurorin e çështjes.

Ndryshe më 15 janar 2013 rreth orës, pas disa veprimeve operativo-hetimore oficerët hetues nga Njësiti i Hetimeve Rajonale kanë arritur të identifikojnë personin e dyshuar i moshës 45 vjeçar, si kryerësi i vrasjes së Rexhë R.

Po më 15 janar rreth orës 03:57 Policia e Kosovës ,Stacioni Policor në Klinë, është njoftuar përmes telefonit, se në afërsi të shkollës së fshatit Ujmirë, komuna e Klinës gjendet një person i shtrirë në tokë.

Efektivet policor menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë konfirmuar rastin se personi ishte pa shenja jete. Policia ka ftuar edhe mjekun kujdestar i cili në vendin e ngjarjes ka konstatuar vdekjen e shtetasit të Kosovës Rexhë R. rreth vjeç 46,nga fshati Ujmirë, i cili dukej tw ishte i qëlluar me armë zjarri në pjesën e epërme të trupit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.