Arrestohet rrjeti shqiptaro – irakian i drogës

22:49 / 30.01.2013

Policia e Aargaut ka arrestuar në Rothrist (Zvicër) dy shqiptarë dhe tre irakianë, të dyshuar për tregti me drogë. Me këtë rast në një shtëpi është gjetur një sasi e madhe e heroinës.

Policët civilë kishin përgjuar pjesëtarët e kësaj bande rreth stacionit hekurudhor në Rothrist. Njëri nga dilerët madje i kishte ofruar heroinë policit.

Me këtë rast policia kishte arrestuar një shqiptar 23 vjeçar, i cili po qëndronte në Zvicër pa leje të rregullt të qëndrimit. Pas hetimeve të bëra në vazhdim, policia kantonale ka gjetur në afërsi shtëpinë ku banonte i arrestuari,transmeton Koha.net.

Policët kanë gjetur në atë shtëpi një shqiptar tjetër 27 vjeçar dhe tre irakianë. Me këtë rast në një kthinë, me anë të një qeni të stërvitur policor, është gjetur një sasi e madhe e papërcaktuar e heroinës. Policia ka arrestuar të gjithë personat e implikuar, në këtë tregti, irakianë dhe shqiptarë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.