Arrestohet Shukri Aliu, i dyshuar si "mentor" i vrasjes së pesëfishtë

17:32 / 5.12.2012

Shukri Aliu, i dyshuar se është i implikuar në vrasjen e pesëfishtë në fshatin Smillkovcë, është arrestuar në Kosovë dhe ekstraduar menjëherë në Maqedoni.

Sipas Policisë, Shukri Aliu dyshohet se qëndron pas protestave dhe trazirave në rrugët e Shkupit pas zhvillimit të aksionit policor “Monstër” dhe si udhëheqës dhe mentor i të dyshuarve të cilët kanë ekzekutuar pesë personat, transmeton “Zhurnal”.

Zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski, ka thënë se Aliu nuk figuron ende në kallëzimin penal për vrasjen e pesëfishtë, por shton se nuk mund të përjashtohet mundësia që ai të ketë qenë mentor i të dyshuarve në këtë rast. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.