Arvizu: Berisha i shiti interesat shqiptare dhe amerikane

22:17 / 1.02.2013

Ambasadori amerikan në Tiranë, Alexander Arivizu, ka diskutuar me kreun e Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, për marrëveshjen e kufirit detar me Greqinë.

Ambasadori amerikan ka deklaruar se kryeministri Berisha ka tradhtuar jo vetëm interesat e Shqipërisë, por edhe interesat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke firmosur shitjen e detit në mënyrë të fshehtë, shkruan ditorja Sot.

Arvizu ka komentuar edhe mënyrën se si qeveria shqiptare shmangu SHBA-të nga negociatat me palën greke, pas presioneve të Athinës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.