Beogradi publikon së shpejti platformën për Kosovën

13:38 / 13.12.2012

Ministri serb i Drejtësisë, Nikola Selakovic, ka deklaruar të enjten se kreu shtetëror serb do të publikojë në ditët e ardhshme platformën që Beogradi ka hartuar për Kosovën.

“Kreu shtetëror në ditët e ardhshme do t’i publikojë informacionet për platformën e përbashkët të hartuar për Kosovën”, i ka thënë Selakovic, agjencisë serbe të lajmeve “Beta”.

Në anën tjetër, kryetari i Kuvendit të Serbisë, Nebojsa Stefanovic, ka deklaruar se platforma është në fazën finale dhe se presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic, do ta prezantojë atë në Kuvend të hënën, më 17 dhjetor. /Rel/Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.