Betohen deputetët, Vetëvendosje me flamur kombëtar

11:50 / 21.02.2011

Në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës është bërë betimi solemn i deputetëve.

Pas leximit të tekstit, deputetët janë betuar, ndërsa janë duke nënshkruar deklaratë betimi.

Deputetët e Vetëvendosjes janë ngritur në këmbë, si edhe të gjithë deputetët të tjerë, ndërsa ata para vetes kanë pasur nga një flamur kombëtar. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.