Beyonce këndon në inaugurimin e Obamas

21:25 / 9.01.2013

Pop diva, Beyonce Knowles do të këndojë himnin kombëtar para qindra mijëra njerëzve që do marrin pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit amerikan Barack Obama, më 21 janar, kanë thënë sot organizatorët.

Në një skenë të ndërtuar enkas për këtë ngjarje, këngëtarja, e cila është një mbështetëse e madhe e Obamës, do të këndojë para kabinetit të Obamas, ligjvënësve dhe publikut.

Në ceremoni do të këndojnë edhe Kelly Clarkson, dhe këngëtari veteran e kompozitori James Taylor.

Ceremonia shënon fillimin e mandatit të dytë të Obamës.

Në inaugurimin e parë të Obamas, në vitin 2009, legjenda e muzikës soul, Aretha Franklin interpretoi këngën patriotike të SHBA-së “My country tis of Thee”.

Kësaj herë këtë këngë do ta interpretojë Kelly Clarkson.

Beyonce dhe burri i saj, Jay-Z, ishin mbështetësit kryesorë të fushatës së Obamës për t’u rizgjedhur president në zgjedhjet e nëntorit të 2012-ës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.