Bisedohet për procesin e Stabilizim Asociimit dhe vizat

15:38 / 5.02.2013

Zëvendëskryeministri, njëherësh ministër i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, priti në takim Lucas Holub, zyrtar i Lartë në Komisionin Evropian në Njësitin për Kosovë në Bruksel.

Ky takim thuhet se pati për qëllim parapërgatitjen e takimit të lartë për liberalizim të vizave, posaçërisht takimin e Dialogut të Strukturuar që do të mbahet këtë muaj në Prishtinë.

Po ashtu, temë e këtij takimi ishte edhe punët që janë duke i bërë institucionet e Republikës së Kosovës në përmbushjen e kritereve afatshkurtra për procesin e liberalizimit të vizave, por edhe të Stabilizim Asociimit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.