Buckovski dënohet me 3 vjet burgim

19:26 / 1.07.2013

Vlado Buckovski, ish-kryeministër i Maqedonisë dhe ish-ministër i Mbrojtjes, është dënuar sot me tre vjet burg për shkak të shpërdorimit të detyrës në kohën kur ishte ministër.

Prokuroria e ngarkonte atë për përvetësimin në mënyrë të paligjshme të një shume prej mbi dy milionë eurosh gjatë furnizimit me pjesë rezervë të tankeve ushtarake, raporton VOA.

Buckovski e ka quajtur skandaloz vendimin e gjykatës, duke thënë se nuk ekziston asnjë dëshmi kundër tij. Ai ka paralajmëruar ankesë te Gjykata e Apelit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.