Bukoshi e quan gënjeshtar Selimin, nuk sqaron bisedën në Tiranë

12:45 / 26.02.2013

Bujar Bukoshi i është përgjigjur shkurt Rexhep Selimit lidhur me një takim të kamotshëm në Tiranë.

“Po rren, po rren shumë fëlliqtë”, ka thënë të hënën ish-kryeministri i Kosovës në mërgim, Bujar Bukoshi. Ai ka thënë se këtë çështje për të cilën ka folur njëri prej ish-anëtarëve të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së në emisionin “Press-ing” të transmetuar të shtunën në KTV, e ka sqaruar më herët, shkruan “Koha Ditore”.

Gazeta është përpjekur që të gjejë në arkivat e veta dhe ato të medieve tjera sqarimet e mëhershme të cilave u referohet Bukoshi, por nuk ka gjetur asnjë referencë sqaruese për përmbajtjen e bisedave në këtë takim.

Sidoqoftë, Bukoshi ka konfirmuar se është takuar me ish-drejtorin politik të UÇK-së në Tiranë në vitin 1998 e jo me Rexhep Selimin. Selimi, sipas tij, ka qëlluar aty. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.