Bushi i parë dërgohet në mjekim intensiv

10:53 / 27.12.2012

Ish-presidenti i SHBA-ve, George W.H. Bush është duke u trajtuar në klinikën intensive në spitalin e Houstonit, në Texas, pas një sërë pengesash, përfshirë edhe ethe të vazhdueshme.

Jim McGrath, zëdhënës i presidentit të 41 të Amerikës, ka thënë se Bush u pranua në njësinë e kujdesit intensiv “pas një sërë pengesash, përfshirë edhe një ethe të vazhdueshme”.

Zëdhënësi ka thënë se Bush është me vetëdije dhe i rrethuar nga anëtarët e familjes së tij. Sëmundja e ka mbajtur ish-presidentit Bush të shtrirë në spital gjatë festës së Krishtlindjeve, rapotojnë mediat.

Bush ka qenë i shtrirë në spital që nga 23 nëntori për trajtimin e bronhitit si dhe simptomave tjera të ngjashme. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.