Çeku: Nuk jap dorëheqje, Thaçi vendos për mua

15:44 / 19.01.2013

Agim Çeku i cili së fundi iu bashku PDK-së, iu është përgjigjur negativisht thirrjes së ish-partnerit të koalicionit, Aleancës Kosova e Re , për të dhënë dorëheqje nga posti i ministrit.

Ministri Çeku ka thënë se nuk e ka ndërmend të jap dorëheqje, mirëpo sipas tij, kryeministri është ai që do të vendos për karrigen e tij.

“Unë nuk do të jem pjesë e bisedimeve për postet ministrore dhe çka do të që vendoset unë do ta respektoj atë vendim”, ka thënë Çeku për RTK-në.

Në anën tjetër, kryeministri Thaçi ka thënë se është vullneti individual i Çekut për ta vazhduar aktivitetin e tij në PDK. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.