Çitaku: Pas përgjimeve, u përgatita për dorëheqje

22:40 / 27.12.2012

Ministrja e integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku, ka thënë se pas publikimit të bisedës së përgjuar telefonike, ajo madje ishte përgatitur të jepte dorëheqje. Ndërsa, Kadri Veseli i cilëson të pakuptimta dhe të kundërligjshme përgjimet e bisedave private.

“Pas publikimit të përgjimeve, e kam menduar dorëheqjen. Isha pranë dorëheqjes. Madje isha aq aq pranë, sa që e kisha bërë gati edhe deklaratën e dorëheqjes”, ka thënë Vlora Çitaku në emisionin Jeta në Kosovë të transmetuar në RTK

Ndërsa, ish shefi i SHIK-ut, Kadri Veseli, ka thënë se përgjimet telefonike kanë qenë të kundërligjshme.

“Nuk ka kuptim që të incizojnë bisedën me gruan: ‘Eja e ha bukë’, apo gjëra të tjera private. Telefonatat kanë qenë telefonata miqsh prej 20 vitesh, me të cilët kam ndarë jetën dhe vdekjen”, ka thënë Veseli në të njëjtin emision. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.