Daci optimist se do të hyjë në qeverinë e re

19:36 / 20.12.2012

Lideri i AAK-së edhe sot ka vijuar me takime. Derisa një vizitë në Lëvizjen për Bashkim dhe biseda me kreun e LB-së, Avni Klinaku, nuk ka sjellë asgjë të re, ai me liderin e LDD-së, Nexhat Daci, ka zgjuar më shumë kërshërinë e gazetarëve. Si raportohet ata dy kanë dalë nga takimi optimistë për një bashkëpunim në të ardhmen.

Nexhat Daci kishte deklaruar edhe më herët se është në biseda me partinë e Haradinajt për një koalicion të mundshëm.

I pyetur nga gazeta “Express”, Daci tha sot se një gjë është e sigurt: që në të ardhmen do të jenë tri parti në institucione, duke aluduar në partinë e tij dhe AAK-në, mirëpo duke hezituar ta përmendë edhe të tretën.

“Pak a shumë veç dihet kush është e treta...”, u përgjigj Daci.

I pyetur nëse behet fjalë për PDK-në e Hashim Thaçit, ai tha: “Këtë do ta shohim në të ardhmen”. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.