Dacic kërkon rrënimin e përmendores në Preshevë

18:00 / 22.12.2012

Kryeministri serb, Ivica Dacic i fton pushtetarët lokalë në Preshevë që vet ta heqin përmendoren kushtuar pjesëtarëve të UÇMPMB-së, “ose do të rrënohet”.

"Disa thonë se nuk guxojë që ta rrënojë përmendoren e ngritur për ata që kanë vrarë policë. Ose hiqeni vet, ose do të rrënohet, sepse në çdo pjesë të territorit të Serbisë, Qeveria serbe ka pushtetin ekzekutiv”, ka thënë Dacic, transmeton B92, citon Koha.net

Siç dihet, në fund të nëntorit në qendër të Preshevës është zbuluar përmendorja

Kushtuar pjesëtarëve të UÇPMB-së. Në përmendore shkruan se atë e ngritën veteranët e UÇPMB-së, ndërsa në te janë të skalitur emrat e 27 luftëtarëve të rënë në luftën kundër forcave ish-jugosllave në Luginën e Preshevës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.