Djegie veture dhe të shtëna në Mitrovicë

10:49 / 25.12.2012

Në pjesën veriore t Mitrovicës, të martën në orët e hershme të mëngjesit është djegur një veturë dhe është dëmtuar një tjetër duke u goditur nga të shtënat me armë zjarri.

Zyrtarë të Policisë u kanë thënë medieve se persona të panjohur rreth orës 02.10 kanë djegur një veturë pronar i të cilës është një serb i Kosovës, pjesëtar i Policisë së Kosovës, raportojnë mediat.

Më herët me të shtëna armësh ishte dëmtuar një veturë, po ashtu pronë e një serbi nga Kosova. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.