Dunford premton bashkëpunim me Karzain

20:07 / 17.02.2013

Komandanti i ri forcave të NATO-së në Afganistan, gjenerali Joseph Dunford ka thënë se aleanca pajtohet me dëshirën e presidentin afgan, Hamid Karzai, që të ndalohet kërkesa e forcave të sigurisë së Afganistanit për mbështetje ajrore të NATO-së, gjatë kohës kur ata luftojnë kryengritësit në fshatra.

Gjenerali amerikan Joseph Dunford, u ka thënë gazetarëve të dielën se “ janë përgatitur që të ofrojnë mbështetje vetëm në përputhje me synimet e presidentit”.

Të dielën, Karzai me anë të një dekreti ka urdhëruar vendosjen kamerave në të gjitha objektet e marrjes në pyetje, në mënyrë që të parandalohet tortura. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.