Dy shpërthime në veri të Mitrovicës

20:44 / 17.02.2013

Dy shpërthime të njëpasnjëshme kanë ndodhur sonte rreth orë 19:20, në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës.

Sipas burimeve nga veriu i Mitrovicës shpërthimet kanë ndodhur në shtëpinë e qytetarit serb Slavolub Masic, transmeton Kosovapesss.

Përveç dëmeve materiale nga këto shpërthime nuk ka pasur të lënduar.

Pas shpërthimit Policia e Kosovës së bashkë dhe karabinierët italian kanë dalur në vendin e ngjarjes.

Ende nuk dihen autorët as motivet e këtyre shpërthimeve, përveç që bëhet e ditur se pronari i shtëpisë, ku kanë ndodhur shpërthimet, është punëtor në konviktin e studentëve serbë në veri të Mitrovicës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.