Dy të vrarë nga një shpërthim në Pakistan

10:15 / 31.01.2013

Një bombë ka shpërthyer në qytetin e Pakistanit në Karachi, duke vrarë dy njerëz.

Qyteti më i madh i Pakistanit, kohëve të fundit është përfshirë nga një valë e dhunës.

Gjatë javës së kaluar, dy shpërthime bombash kishin vrarë katër njerëz, përfshirë edhe zyrtarë të policisë. Që nga viti 2012, nga dhuna në këtë qytet janë vrarë rreth 2 mijë njerëz. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.