Dy ushtarë dhe dy civilë të vrarë në Bagdad

14:39 / 5.02.2013

Një makinë bombë ka qëlluar një pikë kontrolli të ushtrisë irakiane në Bagdad, duke vrarë të paktën pesë persona, dy ushtarë dhe dy civilë.

Zyrtarë policor njoftuan se në këtë sulm të paktën edhe 14 të tjerë janë lënduar, njofton AP.

Ndryshe, një ditë më parë së paku 22 njerëz kanë humbur jetën nga një sulm vetëvrasës, i cili ka pasur në shënjestër policinë sunite. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.