E dhunuara në komë, kërkon të abortojë fëmijën

10:52 / 16.02.2013

Ngjarja e pazakontë, që padyshim mund të cilësohet si një skandal i mjekësisë, vijon me detaje dhe shqetësime të tjera nga ana e familjarëve të vajzës së mbijetuar nga tragjedia e Himarës.

Çfarë do të bëhet me fëmijën, që sipas mjekëve gëzon shëndet të plotë në barkun e Florie Peçit?!

Familjarët e saj dhe ajo vetë kërkojnë që ajo të abortojnë fëmijën e saj pesëmuajsh, ndërsa mjekët thonë se shtatzënia nuk duhet të ndërpritet pas hyrjes në muajin e tretë, edhe pse pritet të ndryshohet lidhur me abortin selektiv.

Këtë e kërkon edhe policia, shkruan Shekulli.

ADN-ja e fëmijës do t’i shërbejë policisë që bëjë zbulimin e atësisë, personin që e ka dhunuar Florien, gjatë kohës që ajo ka qenë e shtruar në një spital në Austri në gjendje komë. Prokuroria e Tiranës nisi dje zyrtarisht hetimet lidhur me zbardhjen e misterit të shtatzënisë së Florie Peçit, një nga fatmirat që i mbijetoi tragjedisë së Himarës, në maj të vitit të kaluar. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.