Edhe një granat dore në veri të Mitrovicës

19:21 / 24.02.2013

Një mjet i pa shpërthyer që dyshohet te jete granat dore është gjetur te dielën rreth ore 16: 40, në Lagjen e Boshnjakeve në veri të Mitrovicës.

Burimet e Kosovapressit, bëjnë të ditur se mjeti i pashpërthyer është gjetur në oborrin e një shtëpie në te cilën jetojnë tri familje shqiptare.

Në këtë shtëpi, e cila ndodhet krejt pranë urës lindore të Ibrit, jetojnë familjet e Nazmi Kyqykut dhe Faruk dhe Ekrem Kuqit.

Po ashtu merret vesh se në vendngjarje ndodhën Policia e Kosovës dhe ata të EULEX-it, të cilët janë duke i bërë përgatitjet për shpërthimin e kontrolluar të mjetit të dyshimtë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.