Egjipt, shembet ndërtesa, 25 të vdekur

10:02 / 17.01.2013

Një bllok banese është shembur në Aleksandri të Egjiptit, ndërsa si pasojë kanë vdekur të paktën 25 persona dhe tetë të tjerë lënduar.

Shkaku i shembjes së ndërtesës 8 katësh ende nuk është bërë i ditur, mirëpo zyrtarë të Aleksandrisë theksuan se ndërtimi i banesës ishte pa leje.

Raportohet se shembja ka ndodhur në orët e hershme, kur shumica e banorëve ishin në shtëpi. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.