Ekstradohet drejt Milanos shqiptari i akuzuar për trafikim të drogës

17:56 / 29.01.2013

Interpol Tirana ka ekstraduar sot nëpërmjet aeroportit “Nënë Tereza” drejt Italisë, shtetasin shqiptar, Gjovalin Shan Guri, 51 vjeç, lindur në Shkodër.

Shtetasi shqiptar akuzohet nga autoritete italiane se në vitin 2003, në bashkëpunim me shtetas të tjerë shqiptarë kanë marrë pjesë në fshehjen dhe trafikimin ndërkombëtar të drogës tip kokainë, raportojnë mediat shqiptare.

Në vitin 2009 autoritete gjyqësore të Milanos në Itali kanë lëshuar urdhrin e arrestit për veprën penale të “Trafikimit të lëndëve narkotike”.

51- vjeçari është arrestuar nga autoritete shqiptare në korrik të vitit 2012-të ne qytetin e Shkodrës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.