“Fundi i botës” dështoi: Zelanda e Re mbijetoi!?

18:02 / 20.12.2012

Kur akrepat e orës u përputhën me orën 12, të 21 dhjetorit 2012, banorët e Zelandës së Re e informuan tërë botën përmes rrjetit Twitter se kiameti nuk ndodhi dhe se gjithçka është OK. Zelanda e Re është aty ku ishte!?

Njerëzit në mbarë botën me frikë e pritën këtë datë, por falë banorëve të Zelandës së Re, tash mund të marrin frymë lirshëm. Sepse, "fundi i botës" nuk ka ndodhur.

Zelanda e Re u bë shpejtë top-temë në internet. Njerëzit nxituan që me pjesën tjetër të botës t’i ndajnë përshtypjet për datën më të frikshme të vitit. Disa nga “cicërimat” në Twitter janë:

"Fundi i botës nuk ka ndodhur. Sinqerisht, Zelanda e juaj e Re”.

"Në Zelandën e Re tash është e premte, por bota nuk mbaroi".

"Hej, botë, sot është 21 dhjetori në Zelandën e Re dhe bota është akoma këtu. Do të jeni të sigurt nesër, Amerikë”.

"E pra, erdhi 21 dhjetor në Zelandën e Re, dhe do të ishte keq të mendohet se fundi i botës do të pres zonën kohore amerikane”. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.