Gashi: Rasti Limaj, kryekëput politik

9:25 / 21.12.2012

Sot (e premte) është dita e fundit për prokurorin Maurico Salustro ta bëjë kërkesën për vazhdimin apo jo të masës së paraburgimit ndaj Fatmir Limajt, Nexhmi Krasniqit, Naser Shalës, dhe Naser Krasniqit në rastin “Kleçka”.

Tomë Gashi, avokati i nënkryetarit të PDK-së, Fatmir Limaj ka thënë për “Epokën e Re”, se shpreson që prokurori të mos prezantojë kërkesën për vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj Limajt dhe të tjerëve.

Gashi ka thënë se në rast se prokurori do ta bëjë kërkesën për vazhdimin e paraburgimit mbrojtja do ta kundërshtojë propozimin e tij.

Avokati i Limajt ka thënë se rasti i Limajt është rasti më politik në Kosovën e pasluftës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.