Gjatë vitit u sekuestruan 2.5 milionë euro pasuri e paligjshme

17:05 / 28.12.2012

Kryeshefi i Agjencisë për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar ose Konfiskuar, Rrahim Rama, sot ka pritur në takim Këshilltarin e Lartë për Krime Ekonomike nga Zyra e thesarit Amerikan, Gary Hyde, me të cilin ka biseduar mbi të dhënat statistikore për administrimin e pasurisë se sekuestruar ose konfiskuar.

Në këtë takim u tha se Agjencia për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar ose Konfiskuar, në krahasim me vitin 2011 që ka administrua pasuri në vlerë rreth 175 mijë euro, në vitin 2012 ka pasur rritje të administrimit të pasurisë, vlerë e cila arrin në rreth 2.5 milionë euro.

Nga organet kompetente për sekuestrimin ose konfiskimin e pasurisë, Agjencisë për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar ose Konfiskuar, gjatë 11 muajve të vitit 2012 i janë dorëzuar 94 vendime, ndërsa Agjencia ka zhvilluar 34 ankande publike. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.