Gjuric: Serbinë e presin vendime të vështira

18:09 / 3.04.2013

Marko Gjuric, këshilltar i presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic, ka deklaruar sot në Beograd, se gjatë ditëve të ardhshme, kreu shtetëror i Serbisë do të duhet të marrë disa vendime shumë të vështira për Kosovën, për të cilat opinioni do të njihet detajisht.

“Nuk kemi arritur kurrfarë kompromisi, por jemi të vendosur që të shkojmë kah ai”, u tha Gjuric gazetarëve, pas takimit të zyrtarëve më të lartë të Serbisë, në ndërtesën e presidencës në Beograd, dhe shtoi se “ky rund i bisedimeve i ka tejkaluar të gjitha pritjet tona negative dhe situata është shumë e vështirë”, transmeton Rel.

“Ditëve të ardhshme udhëheqja shtetërore do të ketë rast të marrë vendime tejet të vështira dhe për këtë detajisht të bisedoj me opinionin”, tha Gjuric. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.