Haliti kryetar i PDK-së ne Pejë

15:31 / 23.12.2012

Xhavit Haliti, me aklamacion, është zgjedhur kryetar i degës së PDK-së në Pejë. Ky vendim është marrë sot nga delegatët e kuvendit zgjedhor të kësaj dege.

Punimet janë duke vazhduar edhe tani, ku gjatë ditës pritet edhe përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit të përgjithshëm të degës, i cili më pastaj do të vendos për kryesin e degës.

Haliti që është nënkryetar i kryesisë së PDK-së në qendër, i zë vendin Adem Grabovcit, i cili deri më sot ka drejtuar këtë degë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.