Haradinaj: Brenda a jashtë, do ta ndihmojmë Qeverinë

16:46 / 13.12.2012

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përsëritur mbështetjen për qeverinë e vendit sa i përket dialogut me Serbinë, por ka thënë se ende nuk ka asgjë konkrete sa i përket koalicionit.

“Nuk është një temë e Aleancës: në opozitë apo në Qeveri, edhe në rast se nuk do të arrijmë marrëveshje me Thaçin, ne do të ndihmojmë qeverinë e vendit në temën e dialogut, pasi që është një proces që nuk ndërlidhet me qeverisjen”, deklaroi Haradinaj.

Në kuadër të vizitave të tij, Haradinaj sot vizitoi ish-policin Mazllum Bajraktari, i cili para gjashtë vjetësh ishte lënduar dhe tani është në karrocë invalidore. Ai u lëndua gjatë përcjelljes së ministrit të atëhershëm, Fatmir Rexhepi, transmeton koha.net.

Një takim tjetër gjatë ditës i Haradinajt ishte me përfaqësuesit e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.