Haziri e Bushati biseduan për integrimet evropiane

15:40 / 18.01.2013

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, Lutfi Haziri ka pritur kryetarin e Komisionit për Integrime Evropiane të Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin bisedoi për bashkëpunimin e ndërsjellë ndërmjet dy vendeve dhe rrugën e integrimeve evropiane.

Në kumtesën e Kuvendit të Kosovës thuhet se temë diskutimi i këtij takimi ishte bashkëpunimi dhe shkëmbimi i përvojave mes këtyre dy komisioneve parlamentare.

Haziri e ka falënderuar Bushatin për mbështetjen e vazhdueshme të Shqipërisë për Kosovën, ndërsa e ka njoftuar edhe për rolin e Kuvendit, me theks të veçantë të Komisionit për Integrime Evropiane, si dhe për ecurinë e plotësimit të kritereve të dala nga Bashkimi Evropian në raport më Kosovën.

Ai po ashtu foli edhe për ecurinë e vendit drejt integrimeve evropiane. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.