Hoxhaj: Brenda pak muajve me 5 njohje të reja

15:39 / 27.02.2013

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka thënë se shumë shpejt do të ketë njohje të reja nga shtetet që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Duke raportuar para Komisionit për Punë të Jashtëm të Kuvendit, Hoxhaj ka thënë se brenda tre muajve Kosovën do ta njohin 5 deri në 7 shtete.

Ai po ashtu ka thënë se i di dhe datat se kur do t’i vijnë këto njohje, por megjithatë nuk ka dashur të tregojë, raporton RTK.

Hoxhaj ka bërë të ditur se Kosova do të anëtarësohet edhe në Këshillin për Bashkëpunim Rajonal.

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, gjatë raportimit para Komisionit për Politikë të Jashtme, ka theksuar anëtarësimi i Kosovës në këtë institucion pritet të konfirmohet së shpejti. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.