I vdekuri te lumi Ibër nga Tirana

13:55 / 20.12.2012

Auron (Ibrahim) Cara (1968), banor i Republikës së Shqipërisë, me vendbanim në Tiranë është personi që është gjetur i vdekur në parkun e qytetit të Mitrovicës, afër lumit Ibër.

Identifikimi i kufomës është bërë nga familjarët e tij pas publikimit të fotove në media.

Viktima, është identifikuar si Auron (Ibrahim) Cara (1968), banor i Republikës së Shqipërisë, me vendbanim në Tiranë.

Policia e Kosovës ka mësuar se i njëjti ishte lajmëruar si person i humbur në Policinë e Tiranës, më datë 7 dhjetor, 2012.

Hetuesit policor të sektorit për krime të rënda në rajonin e Mitrovicës, janë duke zhvilluar hetimet e autorizuara për të përcaktuar rrethanat e vdekjes së viktimës ndërsa ende janë në pritje të raportit zyrtar të ekspertit mjekoligjor pas obduksionit, për të përcaktuar shkaktarin e vdekjes. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.