Indonezi: 11 të vdekur nga përmbytjet në Indonezi

9:22 / 18.01.2013

Autoritetet indoneziane kanë njoftuar se 11 persona kanë vdekur si vdekur si pasojë e përmbytjeve në Xhakartë, ndërkaq më shumë se 18 mijë persona janë larguar nga shtëpitë e tyre.

Që nga 15 janari, si pasojë e të reshurave kanë filluar përmbytjet në qytet.

Mediat raportojnë se Policia vendosi së paku 40 varka gome të premten për të ndihmuar evakuimin ose për të sjellë furnizimet për njerëzit e bllokuar nga përmbytjet.

Në zhvillime tjera, qindra ushtarë po e riparojnë një digë të shembur të një kanali, që ka bërë që uji të derdhet në disa pjesë të kryeqytetit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.