Jacobson: Platforma, shpërqendrim i padobishëm

18:41 / 31.12.2012

Përkushtimi i SHBA-së për Kosovën është rezultat i konsensusit dy partiak ka thënë ambasadorja amerikanë në Kosovë, Tracy Jacobson, e cila nuk parashikon ulje të fondeve për vitin 2013.

Në një intervistë për redaksinë serbe të Zërit të Amerikës, Jakobson e ka vlerësuar konsultimin e kryeministrit Thaçi me politikanë të nivelit qendror dha atij lokal si dhe raportimin e tij në Kuvend.

Sipas Jacobson, normalizimi i raporteve të Kosovës me Serbinë do të ndryshojë për mirë jetën e qytetarëve të të dy vendeve ndërsa platformën serbe për Kosovën e ka quajtur shpërqendrim i padobishëm. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.