Jahjaga emëroi 22 prokurorë

13:02 / 28.12.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga emëroi të premten 22 prokurorë të prokurorive komunale dhe të qarkut, të cilët edhe dhanë betimin në një ceremoni të organizuar në kabinetin e Presidentes.

Në ceremoni ishte i pranishëm edhe kryeprokurori i Shtetit, Ismet Kabashi.

Emërimi i prokurorëve u bë duke u bazuar në nenin 84 pika 18 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në nenin 19 paragrafi 1 të Ligjit Nr. 03/L-224, për Këshillin Prokurorial të Kosovës, si dhe duke u bazuar në vendimet e datës 17 dhjetor 2012, të Këshillit Prokurorial të Kosovës. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.