Jahjaga pranoi kredencialet nga ambasadorja e Francës

18:09 / 11.12.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga pranoi sot letrat kredenciale nga Marsye Daviet, ambasadore e jashtëzakonshme dhe fuqiplotë e Republikës së Francës në Republikën e Kosovës.

Presidentja Jahjaga, duke i shprehur mirëseardhje ambasadores Daviet, vlerësoi lartë miqësinë e Kosovës dhe Francës duke falënderuar për përkrahjen e dhënë në të gjitha proceset e demokratike, në konsolidimin ndërkombëtar dhe në rrugën drejt integrimeve euroatlantike.

Ambasadorja Daviet tha se ndihet e kënaqur që është emëruar si ambasadore në Kosovë, pasi që ka përvojë të gjatë në rajon.

Ambasadorja ofroi mbështetjen e Francës në rrugën e Kosovës drejt integrimit në Bashkimin Evropian. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.