Jahjaga uroi besimtarët me rastin e Krishtlindjes ortodokse

13:35 / 5.01.2013

Me rastin e Krishtlindjes ortodokse, Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i ka uruar të gjithë besimtarët ortodoksë dhe qytetarët e vendit.

“Me rastin e festës së Krishtlindjes ortodokse, të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës dhe të gjithë besimtarëve ortodoksë, ju shpreh urimet e mia më të mira. Festa e Krishtlindjes është një ditë e veçantë për besimtarët ortodoksë. Ajo bart në vete porosinë për paqen, harmoninë, respektin dhe besimin në njëri-tjetrin”, thuhet në mesazhin e urimit.

“Ndaj, uroj që këtë ditë të shënuar për ju, ta kaloni me njerëzit tuaj të dashur. Uroj që kjo ditë të shërbejë si rast për shtuar respektin mes të gjithë qytetarëve, për të vepruar për një të nesërme edhe më të mirë për të gjithë”. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.