“Plisat” dhe “Forca” në përkrahje të shqiptarëve të Luginës së Preshevës

21:07 / 20.01.2013

Tifozët e njohur të Kosovës, “Plisat”, të dielën mbrëma kanë organizuar protestë para Teatrit Kombëtar në Prishtinë në përkrahje të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

Me moton “Në Mbrojtje te ushtarëve te lirisë dhe vlerave te tyre” dhe me pankarta të ndryshme si “Deri ku do të na poshtërojnë”, “Plisat” kanë kërkuar që të reagohet fuqishëm pas heqjes së Lapidarit të dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇPMB), transmeton KP.

Protesta është mbyllur në mënyrë të qetë. Ndërkohë, edhe tifozët e Vushtrrisë, “Forca”, kanë organizuar po ashtu të dielën mbrëma protestë në përkrahje të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.