“Qipro kurrë nuk do të njohë Kosovën”

15:10 / 30.01.2013

Ministri qipriot i pjesës veriore, Lukas Luka i ka thënë kryetrarit të Qeverisë serbe, Rasim Lajicit se qëndrimi i Qipros është se kurrë nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës.

Lajic e ka falënderuar Qeverinë qipriote për këtë qëndrim, transmeton “Beta”.

Në Beograd po qëndron edhe kryetar qipriot Dimitris Hristofjas. Ai pritet të ketë takime me kryetarin serb Nikolic dhe me kryeministrin Dacic, transmeton “Koha”. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.