Kapen emigrantë somalezë në Preshevë

20:19 / 24.12.2012

Në aksion të përbashkët të doganierëve dhe policisë kufitare në stacionin hekurudhor të Preshevës janë parandaluar 8 emigrantë nga Somalia që kanë tentuar të kalojnë kufirin ilegalisht.

Emigrantët ilegalë nga Somalia janë gjetur në vagonin që po transportonte nga Greqia profile alumini drejt Austrisë, transmeton “Presheva Jonë”.

Siç thuhet në njoftim, kontrollimi i trenit është bërë me detektor të karbon dioksid, çka edhe ka treguar se në njërin nga vagonët ka vlera më të larta të kësaj substance, gjë që sihte sinjal se brenda kishte njerëz. /Telgrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.