Kavajë, fiton socialisti Elvis Rroshi

14:10 / 10.05.2011

Pas 20 vjetësh Kavaja e njohur si bastion i demokrateve, ka votuar për partinë Socialiste, duke i dhënë fitoren biznesmenit Elvis Rroshi. 35-vjeçari ka fituar me 880 vota më shumë kundrejt rivalit të tij Refik Rrugeja, që ka drejtuar për tre mandate bashkinë e Kavajës.

Numërimi ka përfunduar në orën 5:30 të mëngjesit, por për anëtarët e shtabit fitorja pritej, pasi që nga kutia e parë ka qenë gjithë kohës në avantazh.

Në Kavajë atmosfera ishte e qetë, madje vetë fituesi kishte zgjedhur të mos festonte në mënyrën tradicionale me parakalim makinash e banderolash në rrugë. Ndërkohë, ne rrugët e qytetit po hiqeshin posterat e demokratit Rrugeja./Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.