Kostunica: Dacic ngriti kufirin ndërshtetëror me Kosovën

14:36 / 18.01.2013

Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Vojislav Kostunica, ka vlerësuar se me marrëveshjen për të paguar doganat në Kosovë “minohen themelet e shtetit” dhe se kryeministri Ivica Dacic duhet të japë dorëheqje.

“Kërkojmë nga Gjykata Kushtetuese që menjëherë të marrë vendimin për të pezulluar zbatimin e vendimit që lidhet me menaxhimin e integruar të kufirit, sepse me marrëveshjen e fundit të Daçiqit minohen vetë themelet e shtetit”, ka thënë Kostunica për agjencinë Beta, transmeton Rel.

Ai ka thënë se me marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Dacic dhe homologut të tij kosovar, Hashim Thaçi, është ngritur kufiri ndërshtetëror mes Kosovës e Serbisë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.