KQZ nuk ka publikuar rezultatet përfundimtare për asambleistë

Publikuar: 17:00 / 20.11.2013
KQZ nuk ka publikuar rezultatet përfundimtare për asambleistë
0shares
komente

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës se Rezultatet për Kuvendet Komunale dhe kandidatët për Kuvende Komunale të publikuara gjatë ditës (e mërkurë) në portale – nuk janë rezultate të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

“Përveç kësaj, duam t’iu bëjmë të njohur se këto rezultate që po qarkullojnë nuk janë të plota; janë të pasakta, dhe rrjedhimisht nuk duhet të merren si zyrtare”, thuhet në kumtesën e KQZ-së.

“Të gjithë qytetarët i njoftojmë se në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve është duke vazhduar numërimi dhe se në momentin e përfundimit të të gjitha procedurave, KQZ do t’i njoftojë të gjithë me rezultatet, ngjashëm siç kemi bërë edhe me Rezultatet për Kryetarë të Komunave”.

“Po ashtu, duam t’iu informojnë se i vetmi institucion që bënë publikimin e Rezultateve Preliminare dhe atyre Përfundimtare të Zgjedhjeve është Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e KQZ-së. /Telegrafi/
 


Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.

Lexues të nderuar të portalit Telegrafi. Në pamundësi për të menaxhuar vëllimin e madh të komenteve në platformën Disqus - mbi të gjitha për shkak të diskursit negativ të disa komentuesve që keqpërdorin të drejtën e komentimit duke devijuar dhe banalizuar debatin e mirëfilltë - menaxhmenti i Telegrafit ka marrë vendim që së shpejti të ndalojë komentimet nga platforma e deritashme Disqus. Ju njoftojmë se debati për tekstet përkatëse mund të vazhdojë me profilet reale, vetëm përmes sistemit të komentimit të ofruar nga rrjeti social Facebook. Ju falënderojmë për mirëkuptim.