Krasniqi dënon incidentet në veri

17:20 / 5.02.2013

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka dënuar incidentet e fundit në veri të Kosovës.

“Ngjarjet e tilla janë pasojë e mosrespektimit të rendit dhe mos shtrirjes së ligjit në këtë pjesë të Republikës së Kosovës”, thekson ai.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës kërkon nga organet kompetente që autorët e këtyre incidenteve të kapen dhe të vihen para drejtësisë, njofton Zyra për media dhe marrëdhënie me publikun e Kuvendit të Kosovës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.