Krasniqi priti “demokristianët e rinj”

19:20 / 11.12.2012

Kryetari i partisë Lëvizja e Re Demokristiane, Dedë Abazi, së bashku me dy nënkryetarët dhe disa anëtarë të kryesisë, ka takuar kryetarin e Parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqin.

Dedë Abazi e njoftoi kryetarin Krasniqi lidhur me synimet dhe qëndrimet e LRD-së.

“Ka kohë që demokristianët e Kosovës janë në një periferi të zhvillimeve politike dhe ekonomike në Kosovë, gjë e cila nuk është në dobi të Kosovës”, tha Abazi.

Sipas tij, Kosovës i duhet një subjekt i mirëfilltë demokristian, me një frymë të re dhe energji të reja për ta ndihmuar Kosovën dhe proceset nëpër të cilat po kalon Kosova.

Kryetari i parlamentit, Jakup Krasniqi, i përgëzoi demokristianët dhe iu uroi suksese atyre.

Në takim i bisedua për ligjin aktual zgjedhor, i cili sipas LRD-së, është i dëmshëm për zhvillimin e demokracisë.

LRD kërkoi që ky ligj të ndryshojë me qëllim që mos të diskriminohen partitë më të vogla. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.