Ku është Xhabiri?

21:46 / 1.05.2013

Javën e ardhshme bëhet një vit prej se ish kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku është dashur të shkojë në burg për të vuajtur dënimin prej tre vjetësh për veprat penale detyrim dhe armëmbajtje pa leje.

Burime brenda Policisë së Kosovës kanë thënë se prej momentit kur emri i tij është përmendur se ka hyrë në listën e INTERPOL-it, Zharku nuk është parë as në Suedi.

“Ai është mbyllur diku. As policia e Suedisë ende nuk ka gjetur ndonjë gjurmë të ish-Kryetarit të Kaçanikut”, ka thënë një zyrtar i Policisë së Kosovës i përfshirë në hetimet ndërkombëtare për të zbuluar vendndodhjen e Zharkut, transmeton Express.

Xhabir Zharku ka pasur edhe një intervistë televizive, ku ka kërkuar drejtësi dhe rigjykim për rastin e tij.

Ish-kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku e kishte shtyrë vuajtjen e dënimit deri në momentin e fundit, duke përdorë të gjitha mjetet ligjore, por pas shterjes së tyre kishte vendosur të ik nga Kosova. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.