Kuçi nuk e di sa mjete do të ndahen për festimin e Pesëvjetorit

13:37 / 31.01.2013

Institucionet e Kosovës kanë nisur përgatitjet për shënimin e 5 vjetorit të pavarësisë. Në kuadër të kësaj, të enjten është mbledhur Këshilli Organizativ, ku kanë marr pjesë krerë të Qeverisë së Kosovës dhe kryetarë e përfaqësues të të gjitha komunave.

Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi ka thënë se ende nuk ka një shumë të caktuar se sa mjete do të shpenzohen për këtë përvjetor, derisa sipas tij, do të jenë të ftuar edhe personalitete të ndryshme ndërkombëtare, sidomos ata që kanë kontribuar në këtë rrugëtim të Kosovës drejt lirisë dhe pavarësisë së saj, transmeton KTV.

Sipas Kuçit, këtë e ka marr përsipër Ministria e Punëve të Jashtme. Ndërkohë, aktivitetet dhe organizimet do të nisin që nga 15 shkurti dhe do të përfundojnë me datë 17 me hedhjen e fishekzjarrëve në qendër të Prishtinës. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.