Lipjan: Vjedhin kabull elektrike në Shtëpinë e Shëndetit

10:24 / 26.12.2012

Persona të panjohur kanë vjedhur 60 metra kabull elektrike në Shtëpinë e Shëndetit n në fshatin Grackë të Lipjanit.

Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet se lidhur me rastin është arrestuar një i dyshuar dhe me urdhër të Prokurorit i është caktuar masa e ndalimit policorë.

“Ankuesja femër kosovare punëtore në shtëpinë e shëndetit në fshat ka informuar në Polici se persona të panjohur kanë depërtuar brenda në objekt duke e dëmtuar derën e hyrjes dhe kanë vjedhur rreth 60 metra kabull elektrike pasi i kanë shkoqur prej muri”, thuhet në raportin e Policisë. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.